Obchodní platformy

V případě, že se rozhodnete pro investice prostřednictvím online obchodování budete potřebovat obchodní platformu. Jde o důležitou součást obchodování, prostřednictvím které zadáváte příkazy na nákup anebo prodej obchodních instrumentů a celou řadu dalších činností související s vašimi investicemi.

Obchodní platforma

Obchodní platformu si můžete pohodlně stáhnout do svého počítače, tabletu anebo telefonu. Umožnuje vám kontrolu nad celým vaším obchodním účtem, což znamená sledování aktuálních cen a kurzů na kapitálových trzích, realizování obchodů a jejich správa. Prostřednictvím platformy můžete realizovat podrobné analýzy vývoje kurzu všech obchodních instrumentů (měnových párů, cen komodit, akcií, ale také indexů). Mezi nejpopulárnější platformy můžeme zařadit MT4, MT5 a xStation. To, která platforma je pro vaše potřeby nejvhodnější, byste si ale měli určit sami, podle vašich osobních potřeb a preferencí.

MetaTrader4

MT4 se stala nejoblíbenější platformou na trhu. Tato profesionální multiplatforma slouží k analyzování cen aktiv, sledování jednotlivých otevřených i předchozích obchodovaných pozic, ale nabízí i možnost praktického využití technické analýzy a nastavení automatických obchodních systémů. K jejím výhodám patří rychlá realizace příkazů, tester strategií, ekonomický kalendář a one-click obchody. Je určena všem úrovním dovedností obchodníků. Její ovládání je jednoduché a zvládnou ho i začátečníci. Zároveň nabízí širokou paletu funkcí, které dělají platformu přizpůsobivou přesně pro potřeby konkrétního klienta.

MT4 umožňuje přístup k účtu a ke grafům na všech vašich zařízeních. Podporuje operační systémy Windows, Mac, Android a iOS.

MetaTrader5

OXCzechia využívá k obchodování platformu MetaTrader5. Jde o platformou číslo 1, kterou používají obchodníci a investoři po celém světě. Platforma je nástupcem populární verze MetaTrader4. Vyznačuje se nabídkou vyspělých analytických nástrojů a umožní vám detailní přehled o všem podstatném, co se děje na finančním trhu. Všechny oblíbené funkce MetaTrader4 zůstávají a k nim se přidávají nové prvky, které mají zajistit, aby bylo ovládání platformy ještě jednodušší a pohodlnější - 8 druhů obchodních příkazů (pro srovnání MT4 nabízí pouze 6), 21 časových období („time frame“), oproti původním 9 v nabídce MT4 a rozmezí od 1 do 10 minut pro přesnější analýzu. Podporuje operační systémy Chrome, Firefox, Safari, IE 9+, iOS a Android.

xStation

xStation se řadí k novějším, profesionálně zpracovaným platformám. Umožňuje sledování aktuálních změn a kurzů všech obchodovatelných instrumentů, analýzu grafů a celou řadu dalších nástrojů pro usnadnění obchodování. Nové funkce zjednodušují a zpříjemňují ovládání platformy, analýzu a sledování informací z trhu. Platforma se vyznačuje nadstandardně rychlou exekucí obchodních příkazů bez časových skluzů. K jejím speciálním funkcím patří zejména statistiky investora (přehled podrobných informací o obchodování, například poměr zisků a ztrát), sentiment (funkce, která ukazuje, jak vidí vývoj na trhu jiní obchodníci, které instrumenty aktuálně obchodují nejvíce a které nejméně), hromadné uzavírání pozic jedním kliknutím a otevření API (umožňuje napsání vlastních skript, robotů nebo obchodních aplikací).

Vrátit se
 OX CZECHIA © 2024

Společnost OX Czechia s.r.o. není oprávněna přijímat nebo předávat pokyny klientů týkající se investičních nástrojů. Pokyny týkající se investičních nástrojů je možné zadávat pouze prostřednictvím obchodních platforem provozovaných společností BCM Begin Capital Markets CY Ltd., tzn. že pokyny přijímá a provádí přímo společnost BCM Begin Capital Markets CY Ltd..


Společnost OX Czechia s.r.o také není oprávněna přijímat peněžní prostředky ani investiční nástroje klientů.


Společnosti při výkonu své činnosti podléhá dohledu České národní banky (www.cnb.cz) se sídlem Na Příkopě 28, Praha 1, PSČ 115 03. Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 101729.


V souladu se zák.č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele má klient, který je spotřebitelem, právo na mimosoudní řešení případných sporů mezi klientem a společností, které jsou spotřebitelským sporem ve smyslu uvedeného zákona. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů mezi klientem a společností je finanční arbitr ve smyslu zák.č. 229/2002 Sb., o finančním arbitrovi. Bližší informace o finančním arbitrovi a řešení spotřebitelských sporů prostřednictvím finančního arbitra je možné získat na adrese sídla finančního arbitra, Legerova 1581/69, Praha 1, 110 00, tel.: 257042070,


e-mail: arbitr@finarbitr.cz Web: www.finarbitr.cz

Upozornění na rizika: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 92.38% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s takovými produkty je riskantní a může způsobit ztrátu celého investovaného kapitálu.

Právní: OX Czechia s.r.o. je registrovaným vázaným zástupcem společnosti BCM Begin Capital Markets CY Ltd. a neuzavírá obchody s kótovanými akciemi mimo regulovaný trh se sídlem v členském státě Evropské unie nebo mnohostranný obchodní systém se sídlem v členském státě Evropské unie ve smyslu ust. § 16c, zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů., která je pod dohledem Kyperské komise pro cenné papíry (CySec) od CIF 242/14. OX Czechia s.r.o. je registrována také u České národní banky.


S investicí do investičních nástrojů je vždy spojeno riziko a investice do těchto nástrojů může stejně vzrůst jako klesnout. Parametry investičních nástrojů se mohou v čase měnit neboli růst a klesat. Návratnost prostředků investovaných do investičních nástrojů není zaručena. Investoři do investičních nástrojů nesou riziko ztráty z takové investice. Jakékoli parametry dosažené jednotlivými investičními nástroji v minulosti nemohou sloužit jako záruka dosažení budoucích parametrů těchto investičních nástrojů. Každý investor musí zvážit vhodnost investování v souvislosti s jeho přístupem k investičnímu riziku. Investování do investičních nástrojů nemusí být vhodné pro každého investora.

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook_social_media facebook_social_media facebook_social_media

Upozornění na rizika: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 92.38% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.